събота, март 05, 2016

ФК Спартак се издъни в Брестак пред много свои фенове! Записа втора загуба.

Ботев победи ФК Спартак с 2:1 в мач от първия пролетен кръг на „А” окръжна група в Брестак.
Загубата е трета за варненци (едната е служебна), които слязоха на трето място в класирането, тъй като ботевци също ги изпревариха. Белослав, който е с мач по-малко, и Брестак имат по 28 точки, а Спартак - 27.

Срещата започна с едноминутно мълчание в памет на Трифон Иванов.
Варненци бяха подкрепяни от над 100 свои фенове, а в техния състав бяха четири нови попълнения - Иван Георгиев, Павел Маринов, Тодор Апостолов и Ивайло Русев. Извън групата остана Вилиян Денчев, тъй като жълтата му карта не дойде от Гърция.
Играещият треньор Митко Пантев пък злезе титуляр в сърцето на отбраната.
Домакините вкараха гол в 25-ата минута и поведоха с 1:0, а в 48-ата минута удвоиха преднината си - 2:0.
В 53-ата минута спартаклии намалиха резултата с красив гол. Степич вдигна и новия нападател Тодор Апостолов се разписа след плонж с глава - 2:1.