събота, септември 10, 2016

Спартак загуби от Черноморец (Балчик) във Варна

“Соколите” паднаха с 0:3 на стадион Локомотив

Спартак (Варна) регистрира загуба с 0:3 при домакинството си на Черноморец (Балчик) в петия кръг на Трета североизточна лига. Това е трета загуба за “соколите” от началото на сезона. Всички попадения в мача реализираха юноши на Черно море.

Първата сериозна ситуация за гол в срещата се откри пред отбора на Спартак в 17-ата минута. Ивайло Русев излезе на добра позиция, стреля под ъгъл, но вратарят изби в корнер. В 28-ата минута гостите от Балчик откриха резултата. Виктор Митев наказа спартаклии, след като засече с глава центриране от дясно, топката описа лека парабола и прехвърли вратаря за 0:1. До края на първата част играта беше предимно в средата на терена, като изобилстваха твърдите единоборства, но без сериозни положения за гол.
В 55-ата минута гостите направиха резултата 0:2. Яначков центира от корнер, а централният бранител Севдалин Стайков с глава реализира втория гол за Балчик.
В 86-ата минута Румен Николов оформи крайния резултат 0:3.

Отборът на Спартак отново беше подкрепян от солидна агитка, въпреки негативния развой на мача.
В следващия, шести кръг от шампионата на Трета североизточна лига, Спартак гостува на Интер (Добрич). Мачът е на 17 септември.

Съставът на Спартак Варна: Митко Недев, Георги Щерев, Калоян Иванов, Свилен Иванов, Михаел Михалев, Иван Добрев, Диян Кателиев, Денис Драганов, Ивайло Русев, Пламен Иванов, Петър Георгиев.